Spolupracujte s nejlepšími

Chladicí systémy REHAU přináší příjemnou klímu do bytů, domů i průmyslových budov. Pokládka materiálu je jednoduchá a rychlá. I na velké plochy. Montáž je možná v novostavbách i do domů v rekonstrukci. Výběr způsobu instalace závisí na vašich požadavcích a potřebách. Nechcete snižovat stropy? Integrací trubek s chladicí tekutinou do spodní vrstvy betonu ušetříte nejen prostor, ale i peníze, které byste jinak investovali do dodatečných úprav. Integrace chladicího systému do betonu je výhodná v průmyslových budovách. Pevné ukotvení zabezpečí dlouhou trvanlivost a vysokou bezpečnost. Minimum dalších nákladů, ryzí spokojenost.

Temperování betonového jádra

Systém chlazení temperovaného betonového jádra je vhodný pro masivní velkoplošné konstrukce průmyslových budov, které využívají masu stavebních konstrukcí. Betonová masa budov je tak využívána jako prakticky neomezený zásobník tepla či chladu. Tento systém dokáže řešit i chlazení s relativně nízkými úspornými teplotami. Vývoj technologie směřuje k využívání povrchového systému betonového jádra. Chladicí systém je umístěný pod spodní armaturou betonových stropů. Systém má výrazně vyšší výkon a flexibilitu. Toho lze dosáhnout i konceptem modulace ploch nebo prostorovou regulací. Systém je v chlazení soběstačný a nepotřebuje žádné doplňkové systémy.

Systém pokryje základní potřeby chladu staveb, ale také i špičkové zatížení. Rozestupy pokládky jsou 7,5 alebo 15 cm, podle požadavků konkrétního projektu stavby. Trubky mohou být integrované i v prefabrikovaných modulech. Při volné stavební pokládce systému měří přístupné rozestupy 10 cm.

Stropní chlazení v projektu Blumentál